Ana Sayfa | İletişim | Site Haritası

Ana Sayfa / Samui Haberler / Samui Tsunami tehlikesi olmayan tek ada

Japonya depremi dünyayı sarstı…
Samui Tsunami tehlikesi olmayan tek ada

Japonya depremi tüm dünyayı derinden etkilerken şimdi gözler tropik adalarda. Samui ise Tsunami tehlikesi olmayan tek ada özelliğini taşıyor.

Japonya’da meydana gelen 8.9 büyüklüğündeki deprem önce ülkede büyük paniğe yol açmış ve hemen ardından gelen tsunami dalgası depremi felakete dönüşmüştü.

Japonya depreme dayanıklı yapılar üretmekte son derece gelişmiş bir ülke. Fakat söz konusu Japonya tsunami tehlikesi olduğunda hiçbir alt yapısı buna dayanamıyor.

Dünyada ise tsunami tehlikesi olmayan tek ada Samui adası. Dünyada balayı çiftlerinin tercih ettikleri en elit adalardan biri olan Koh Samui, Tayland’ın en ilgi çekici adası olma özelliğini de taşıyor.

Samui’nin tropik bir ada olması balayı ve tatil için tercih edilmesinde büyük önem taşıyor. Ayrıca konumu nedeni ile tsunami tehlikesi de bulunmuyor. Samui’de en çok fark edilir özelliklerinden birisi de adada hiçbir binanın bir Hindistan cevizi ağacının boyunu geçmemesi. Böylece Samui Adası’nda doğal yapı korunmuş oluyor.

Samui sayılmakla bitmez tropikal özelliklerinin yanı sıra, deniz, kum, güneş, macera, spor, kültür, alışveriş ve gezi gibi bir çok aktiviteleriyle dünyanın tüm adalarına büyük fark atıyor. Bu sayede Samui de isteğe göre hem romantik balayı tatili hemde extreme sporlar veya gezi dolu tatiller yapılabiliyor.

Maymun şovlar, Timsah parkı gezileri, Buffalo dövüşleri, Thai box gösterileri, Scuba Diving, Golf, Filler üzerinde safari, Jeep safari, Tatlı su şelaleleri, Go-kart, Bungee Jumping, Paintball, Quad Tur, Cable Riding ve daha sayılamaz onlarca aktivite Samui’de yapabileceğiniz diğer aktivitelerinden.

Samui Haberler Sayfası

Samui Bilgiler | Samui Diving | Samui Party

Samui Haberler

Samui 'de Balayı

Dünyanın en güzel 10 adasından biri olan Koh Samui
adası sizleri bekliyor.

Balayı Turları

Samui Turları

World Travel Service Samui Adasında faaliyet gösteren uluslararası tek tur operatörüdür.

www.wts.com.tr

 Hot-Affiliates Reklamları                                Bu Sitede Reklam Ver

Kapalı Villalar, dünyanın en güzel adası, tropik adalar, samui, villalar, romantik tatil, duvarlı villalar, havuzlu villalar, kapalı villa, duvarlı villa

HolidayinSamui.com © 2007 Yürürlülükteki yasalarca tüm içeriğin hakları korunmaktadır.